Konserwacja zabytków? Raczej dewastacja – Lublinie, robisz to źle

0
33

Kilka dni temu na facebookowym profilu Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pojawił się wpis podsumowujący prace konserwatorskie wykonane przy kilkusetletnim obrazie przedstawiającym „Świętą Trójcę” z kościoła rzymskokatolickiego pod wezwaniem św. Jana Jałmużnika w Orchówku. I chociaż nikt nie ma wątpliwości, że obraz potrzebował renowacji, to jej efekty spotkały się z dość powszechnym oburzeniem.

Zajawka pochodzi z artykułu opublikowanego pod adresem: https://geekweek.interia.pl/lifestyle/news-konserwacja-zabytkow-raczej-dewastacja-lublinie-robisz-to-zl,nId,20945037
Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu