Kosmiczne pola magnetyczne mogą być słabsze niż mózg człowieka

0
133

Najnowsze odkrycia naukowców sugerują, że zjawiska magnetyczne w pierwszych chwilach istnienia wszechświata były dużo słabsze, niż wcześniej zakładano. Dzięki wielkim symulacjom komputerowym udało się przybliżyć ich prawdziwą skalę i znaleźć ślady tych pól magnetycznych w tzw. kosmicznej sieci, która spaja galaktyki w strukturę wszechświata.

Zajawka pochodzi z artykułu opublikowanego pod adresem: https://geekweek.interia.pl/kosmos/news-kosmiczne-pola-magnetyczne-moga-byc-slabsze-niz-mozg-czlowie,nId,22302888
Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu