Na Bałtyku rozpoczęto budowę jednej z największych w Polsce morskich farm wiatrowych Baltica 2, która po zakończeniu będzie wytwarzać energię elektryczną dla ok. 2,5 miliona gospodarstw domowych. Właśnie rozpoczął się kluczowy etap instalacji potężnych monopali. Cała inwestycja ma nie tylko znacząco zwiększyć udział OZE, lecz również pobudzić gospodarkę morską i rynek pracy.
Zajawka pochodzi z artykułu opublikowanego pod adresem: https://geekweek.interia.pl/ekotechnologia/news-polska-stawia-na-baltyk-ruszyla-budowa-farmy-wiatrowej-balti,nId,23476633
Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu



















