Samolot kosmiczny US Space Force znowu leci w kosmos

0
137

X-37B to samolot kosmiczny należący do US Space Force, który testowany jest od lat. Maszyna wkrótce rozpocznie kolejną misję i zostanie ponownie wystrzelona rakietą Falcon 9 firmy SpaceX w sierpniu. OTV-8 będzie już ósmym lotem testowym X-37B. W trakcie misji zostaną przeprowadzone próby różnych rozwiązań i wśród nich jest komunikacja laserowa.

Zajawka pochodzi z artykułu opublikowanego pod adresem: https://geekweek.interia.pl/technologia/news-x-37b-samolot-kosmiczny-us-space-force-znowu-leci-w-kosmos,nId,22170594
Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu