Akcesoria piłkarskie przydatne w szkółce piłkarskiej

0
130

Piłka nożna jest sportem, który ma rzesze fanów na całym świecie. Nikogo więc chyba nie dziwi, że dzieci już od najmłodszych lat mają już swoich idoli wśród piłkarzy i marzą o tym, by w przyszłości również stanąć na murawie.

Do spełnienia tych marzeń nie wystarczą jednak same chęci. Potrzebne jest również odpowiednie przygotowanie. I tu zaczyna się rola szkółki piłkarskiej. Każdy trener wie, że właściwe akcesoria treningowe dla piłkarzy świetnie zdają egzamin podczas szlifowania umiejętności wszystkich zawodników (także tych najmłodszych). Czytaj dalej, a dowiesz się jakich akcesoriów nie może zabraknąć w szkółce piłkarskiej!

Bez piłki ani rusz!

Oczywiście nieprzypadkowo na pierwszym miejscu naszej listy znajduje się piłka, w końcu od niej się wszystko zaczyna!

Jej rozmiar powinien być dopasowany do wieku i/lub stopnia zaawansowania graczy. Rozmiary określone są liczbami od 1 do 5. W sklepach najczęściej spotykane są:

  • 3 – przeznaczona dla najmłodszych graczy (5-8 lat)

  • 4 – dla młodzieży w wieku 8-12 lat oraz dla osób początkujących

  • 5 – głównie dla dorosłych, ale poradzi z nią sobie również zaawansowany nastolatek

Piłki dzielą się również na rodzaje: meczowe i treningowe, jednakże ze względu na to, że nasz cel to akcesoria piłkarskie do szkółki, interesuje nas tylko opcja druga. Piłki treningowe są lekkie, miękkie i stanowczo bardziej wytrzymałe od piłek meczowych i to właśnie czyni je najlepszym wyborem do szkółki.

Piłka jest jedna, a bramki muszą być dwie

Jeśli chodzi o akcesoria dla piłkarzy, to kolejną rzeczą, oprócz piłki, bez której nie mogą odbywać się treningi, jest… bramka. Niestety nie zawsze istnieje możliwość zainstalowania bramki na stałe. Na szczęście w profesjonalnych sklepach z akcesoriami dla piłkarzy, takich jak np. https://zina.pl/akcesoria/akcesoria-treningowe, w asortymencie znajdziesz zestawy bramek przenośnych.

Zostały one zaprojektowane głównie z myślą o najmłodszych adeptach szkółki, ale sprawdzą się również podczas treningu celności strzałów starszych zawodników. Składanie i rozkładanie bramek przebiega bezproblemowo, a dzięki temu, że są stosunkowo lekkie, nie ma problemu z przetransportowaniem ich.

boys-playing-football.JPG

Pozostałe akcesoria piłkarskie przydatne w szkółce piłkarskiej

Poza dwoma wymienionymi wcześniej akcesoriami, warto również zainwestować w pachołki i znaczniki gumowe, które doskonale sprawdzą się podczas treningów kontroli nad piłką. Ćwiczenia z nimi pomagają również w pracy nad zwinnością i koordynacją ruchową młodocianych (i nie tylko) zawodników.

Podczas pracy z nieco starszymi zawodnikami przydatne mogą okazać się drabinki koordynacyjne. Za ich pomocą Twoi adepci będą mieli szansę rozwinąć swoją zwinność, szybkość, równowagę, a nawet popracować nad dolnymi partiami mięśni.

Natomiast jeśli chcesz, by Twoi zawodnicy, niezależnie od ich kategorii wiekowej, osiągali na boisku sukcesy, powinieneś pomyśleć o zakupie taktycznej tablicy trenerskiej, która pomoże Ci w planowaniu sesji, omawianiu taktyki oraz podczas prowadzeniu rozmów z zawodnikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here